עקרונות הניווט הכלכלי-אסטרטגי בקבוצה גלובלית

עודד סתר, מנהל מחלקת כלכלה, בקרה ואסטרטגיה של קבוצת שיכון ובינוי, ישתף את באי המפגש החצי שנתי של איגוד הכלכלנים בתהליכי העבודה של קבוצה רבת פעילויות וגיאוגרפיות ובתובנות שבין ניהול כלכלי קצר טווח ותכנון אסטרטגי ארוך טווח

עו"ד דנה טל צדוק

2016-12-13_1537

עודד סתר / צילום: רמי זרנגר

מדי שנה מקיים איגוד הכלכלנים כנס מקצועי בנושאי כלכלה ואסטרטגיה. בכנס הקרוב, שיתקיים ב-2 ביוני, יתאר עודד סתר, מנהל מחלקת כלכלה, בקרה ואסטרטגיה של קבוצת שיכון ובינוי, את ההשפעות המאקרו אסטרטגיות שעוברות על הקבוצה, ואת הקשר בינן לבין ההשפעה על עבודתו היומיומית של מנהל הכלכלה בקבוצה גלובלית. זאת תוך ניסיון להציג את האתגר של הפעילות הגלובלית בראי כלכלי, שהרי מעצם היות קבוצת שיכון ובינוי גלובלית ופעילה במקומות רבים ושונים בעולם היא חשופה למגמות בשווקים ובמדינות בהן היא פועלת.

בשיכון ובינוי, האסטרטגיה ותוכנית העבודה הנגזרת ממנה, נקבעת על-ידי הדירקטוריון ומנכ"ל הקבוצה, ומיושמת על ידי הנהלתה. החברה, בשליטת קבוצת אריסון השקעות, נסחרת בבורסה בתל אביב. היא פועלת בכ-20 מדינות בעולם בלמעלה מ-100 אתרים. פעילויותיה העיקריות הן בתחומי תשתיות וקבלנות, יזמות נדל"ן, אנרגיה מתחדשת, זכיינות וסביבה.

סתר בתפקידו, אמון על בניית המצע והקווים המנחים לבסיסי האסטרטגיה ותוכנית העבודה של שיכון ובינוי, ונמצא בקשר ישיר עם מנהלי הכספים בחברות הבת ובמטה. הוא יחלוק את השקפותיו המקצועיות ותרומתן לתהליכי גיבוש האסטרטגיה ותוכנית העבודה.

מפגש זה הוא הזדמנות להיחשף ל"מאחורי הקלעים" של תהליכי העבודה וקבלת ההחלטות של הכלכלנים הראשיים בחברות המובילות במשק.

עוד ידברו באירוע: פרופ' ליאו ליידרמן, כלכלן ראשי, בנק הפועלים ויועץ אקדמי לאיגוד וענת לוין, משנה למנכ"ל, מנהלת חטיבת ההשקעות, מימון ופיננסים, כלל ומנכ"ל כנ"ף – כלל ניהול פיננסים.